Iarna nu se lasă dusă! Cel puțin așa arată imaginile de pe DN7C. Echipele din cadrul DRDP Brașov continuă deszăpezirea pe Transfăgărășan.
Pe traseul dintre Bâlea Cascadă și Bâlea Lac există porțiuni pe care stratul de zăpada depășește 2-3 metri grosime și pe carosabil s-au găsit și numeroase stânci aduse avalanșe, de pe versanți.
Cu toate că intervenția pentru curățarea zăpezii de pe carosabil a fost întreruptă de mai multe ori din cauza condițiilor meteo nefavorabile, utilajele lucrează ori de câte ori este posibil și sigur pentru personalul DRDP Brașov.
<p>Aceasta postare VIDEO Continuă deszăpezirea Transfăgărășanului, stratul de zăpada depășește și 3 metri apare prima data pe Transilvania 365.</p>
Sursa: Transilvania365.ro – vezi articolul











