Mai multe percheziții au avut loc în această dimineață în cadrul operațiunii „JUPITER”, coordonată de Parchetul de pe lângă Înalta Curte de Casație și Justiție și Inspectoratul General al Poliției Române.
Polițiștii Serviciului de Investigare a Criminalității Economice din cadrul IPJ Timiș, sub coordonarea procurorilor de la Parchetul de pe lângă Tribunalul Timiș, au făcut 75 de mandate de percheziție domiciliară într-un dosar penal ce vizează suspiciuni de evaziune fiscală.
Aceștia au descins la mai multe persoane din Timiș, dar și în Alba, Arad, Gorj și Hunedoara, într-o anchetă care privește activități din domeniul imobiliar.
La acțiune au participat și polițiști din județele implicate, care au ajutat la percheziții.
Autoritățile precizează că cercetările sunt în desfășurare, iar noi informații vor fi comunicate pe măsură ce ancheta avansează.










