(VIDEO) Victorie istorică. FC Corvinul Hunedoara a învins CFR Cluj și este în semifinala Cupei României

FC Corvinul Hunedoara a învins, marți, 2 aprilie, cu 4 – 0, echipa CFR Cluj, într-un meci disputat în sferturile Cupei României la fotbal.

Mircea Lucescu a dat lovitura de start a partidei disputate la Hunedoara, în fața tribunelor arhipline. Au fost peste 10.000 de spectatori la meciul prin care Corvinul Hunedoara și-a asigurat calificarea în semifinala Cupei României.

La pauză, Corvinul Hunedoara a condus cu 1 – 0, însă oaspeții au jucat încă din primele minute ale meciului cu un jucător mai puțin pe teren, după eliminarea lui Tachtsidis.

Golurile echipei Corvinul Hunedoara au fost marcate de Lică 43, Marius Coman 51, Pîrvulescu 67, Pop 90+2.

În semifinalele Cupei României, Corvinul Hunedoara va întâlni învingătoarea dintre FCU Craiova și Voluntari.

Sursa: ZHD.ro – vezi articolul