Victoria Adunații Copăceni, VICTORIE cu 1-0 , în primul său meci de baraj, în deplasare, cu CS Păulești! Rezultatele meciurilor tur din barajul de promovare în Liga a III-a

Victoria Adunații Copăceni, campioana județului Giurgiu, a  obținut   victoria cu scorul de 1-0, în primul său meci de baraj jucat în deplasare,  cu CS Păulești.

Victoria Adunații Copăceni ( foto), campioana Județului Giurgiu la fotbal, a învins, sâmbătă,în deplasare, pe CS Păuleşti (Prahova) cu scorul de 1- 0 (0-0), în primul meci al barajului de accedere în Liga a III-a, disputat pe stadionul din Păulești.

Fotbaliștii din Adunații Copăceni au astfel prima șansă de a intra în Liga a III-a la fotbal.

Deşi a dominat, în general, partida, trupa din Păuleşti nu a reuşit să pună în real pericol poarta adversă. Scorul a fost stabilit de un autogol al lui Năstase în minutul 71. Acesta a deviat balonul în propia poartă,în urma unei lovituri de colț.

Scorul putea fi mult mai mare, dar Ciupitu (min 15) și Al. Costin (min 40), au ratat deschiderea scorului.

Trupa pegătită de Petrișor Păunescu, are, după cum se vede,  ambiții mari pentru viitorul apropiat.

                 Echipele aliniate la startul partidei au fost:

CS PĂULEȘTI: Nedelcu Narcis – Țugui Marian, Ştefan Alexandru, Năstase Gabriel, Căpraru Aurel, Dumitru Laurențiu, Neacşu Ciprian, Ursu Valentin (68 Buză Mihai), Ruptureanu Cătălin (68 Saulea Ovidiu), Comnoiu Cătălin, Vasile Cristian (89 Ghiță Narcis). Antrenor: Florin Pripu.

VICTORIA  ADUNAȚII COPĂCENI: Duță Alexandru – Torețoiu Adam, Stanciu Daniel (22 Păun Marian), Torețoiu Marius, Frunză Mihai (90+5 Necula Constantin), Tudoroiu Adrian (68 Andrei Ionuț), Ionică Marian, Ciupitu Mădălin, Costin Alexandru, Tănase Petru, Marin Ionuț. Antrenor: Petrişor Păunescu.

Returul barajului se va disputa sâmbătă, 25 mai, de la ora 17,30, pe stadionul Astra din Complexul Sportiv Marin Anstasavici, din Giurgiu.

Rezultatele înregistrate sâmbătă, în meciurile tur din barajul de promovare în Liga 3:

(Campioanele din Bistrița-Năsăud și Constanța au promovat automat, după ce adversarele din Tulcea, respectiv Bihor, au declarat forfait.)

Regiunea 1, Nord-Est:

Viitorul Darabani (Botoșani) – Flacăra Erbiceni (Iași)    5-0

Juniorul Suceava (Suceava) – Speranţa Răuceşti (Neamț) 0-0

Sportul Oneşti (Bacău) – Rapid Brodoc (Vaslui)  3-3

Regiunea 2, Nord-Vest:

Rapid Jibou (Sălaj) – CSM Sighetu Marmaţiei (Maramureș) 0-3

Viitorul Borș (Bihor) – Silvicultorul Maieru (Bistrița Năsăud) – nu s-a disputat.

Supporter 2.0 (Cluj) – Victoria Carei (Satu Mare)  1-1

Regiunea 3, Centru:

ACS Târgu Mureş (Mureș) – CS Gheorgheni (Harghita)  4-1

Olimpic Zărneşti (Brașov) – Inter Stars Sibiu (Sibiu)           1-1

CS Universitatea din Alba Iulia (Alba) – CSO Baraolt (Covasna)  11-2

Regiunea 4, Vest:

Phoenix Buziaş (Timiș) – CSO Turceni (Gorj)         2-0

ACB Ineu (Arad) – Recolta Dănceu (Mehedinți)      5-0

Retezatul Hațeg (Hunedoara) – Magica Balta Caransebeş (Caraș Severin) 4-1

Regiunea 5, Sud-Vest:

ACS Oltul Curtişoara (Olt) – Cozia Călimăneşti (Vâlcea)  3-1

Dunărea Turris (Teleorman) – Roberto Ziduri (Dâmbovița) 1-0

Dunărea Calafat (Dolj) – CS Rucăr (Argeș)          1-1

Regiunea 6, Sud:

CS Glina (Ilfov) – CS Amara (Ialomița)                                              3-2

CS Păuleşti (Prahova) – Victoria Adunaţii Copăceni (Giurgiu)          0-1

Venus Independenţa (Călărași) – CS Dinamo Bucureşti (București) 2-3

Regiunea 7, Sud-Est:

Voinţa Limpeziş (Buzău) – CSL Victoria Gugeşti (Vrancea)   5-2

Victoria Traian (Brăila) – Unirea Braniștea (Galați)                 2-1

Viitorul Murighiol (Tulcea) – Gloria Băneasa (Constanța) – nu s-a disputat.

(Costel Spînu)

Sursa: JurnalGiurgiuvean.ro – vezi articolul

Alte articole